Україна-Угорщина: кооперація в садівництві

Опис проекту

Круглий стіл «Україна-Угорщина: кооперація в садівництві»

Час проведення: 12 січня 2018 р.

Місце проведення: Україна, м. Ужгород

 

12 січня 2018 року в м. Ужгород пройшов круглий стіл «Україна-Угорщина: кооперація в садівництві», організатором якого виступив ТОВ "НВП "Ірігаційні системи" та Асоціація «УКРСАДПРОМ». Захід відбувся за сприяння народного депутата України Роберта Івановича Горвата.

Зокрема у роботі круглого столу взяли участь голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка, заступник голови Асоціації «УКРСАДПРОМ» та Головниій інженер проектів ТОВ "НВП "Ірігаційні системи" Олександр Матвієць, керівники господарств-членів Асоціації, в т.ч. Олег Федорович Базюк (ТОВ «Долина-Агро») та Михайло Ілліч Фединец (ФГ «Надія Сад»), Микола Федорович Кучер (Інститут помології ім. Л.П. Симеренка НААН).

Під час заходу представники українських господарств обмінялися досвідом впровадження сучасних технологій в галузі плодово-ягідного розсадництва, а також були закладені основи міцної співпраці з угорськими фахівцями.

«Існує значний потенціал ефективної співпраці між нашими країнами у галузі плодово-ягідного розсадництва. Асоціація буде активно працювати у цьому напрямку, адже це виведе на якісно новий рівень не лише галузь розсадництва, а садівництво в цілому», – відзначив О.Матвієць.

Крім того, участь у заході взяв перший проректор Ужгородського національного університету Олександр Гергійович Сливка. Асоціація висловлює надію, що до роботи з розвитку плодово-ягідного розсадництва в Україні будуть долучатися профільні наукові установи Національної академії аграрних наук України.

«Я радий, що ми починаємо тісну співпрацю з Угорщиною, яка є частиною Європейського Союзу. Це дозволить українським садівникам стати ближче до ЄС шляхом обміну досвідом з угорськими фахівцями. На мою думку, угорська асоціація MKSZN (Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft.) фактично може стати мостом між Україною та ЄС з обміну досвідом та знаннями у галузі розсадництва. Дуже важливо, що до цього процесу долучився Ужгородський національний університет, який може стати активним учасником впровадження сучасних технологій садівництва в Україні. В цілому, круглий стіл став першим кроком на шляху спільної співпраці між Україною та Угорщиною у галузі розсадництва, легалізації сортів плодово-ягідних культур, впровадження сучасних технологій», – зауважив Д.Крошка.