Вода для поливу − повинна бути чистою. Наявність глини, піску, водоростей та інших домішок у воді може засмітити і вивести з ладу найголовніші компоненти систем поливу. Тому вода будь-якого походження повинна бути попередньо відфільтрована. Для цих цілей і служать фільтри представлені в даному розділі.

             Вибір фільтра для зрошення залежить від джерела водопостачання (відкриті водойми, свердловини або існуючі трубопроводи), від ступеня забрудненості води для поливу і виду забруднювачів, а також від пропускної здатності фільтрів і продуктивності насосної станції.

             Для поливу використовуються такі види фільтраційного обладнання: фільтри грубої очистки (піщано-гравійні фільтростанції і гідроциклони); фільтри тонкого очищення (сітчасті і дискові фільтри).

             Будь-який з наведених фільтрів може мати як ручний, так і автоматичний режим промивки. При використанні підземної або водопровідної води рекомендується використовувати сітчастий чи дисковий фільтри, а при необхідності і сепаратор піску - гідроциклон. Також ці типи фільтрів встановлюються в якості контрольних після піщано-гравійної фільтростанції.

             Піщано-гравійні фільтри − один з найбільш старих способів очищення води, використовуються при заборі води з відкритих водойм, служать для видалення органічних і неорганічних речовин, знаходять широке застосування в сільському господарстві, є найбільш економічними. Являють собою закриті ємності, в якості фільтруючих елементів використовуються колотий щебінь і пісок. Вода, проходячи через них на малій швидкості, очищається від бруду і дрібних домішок. Ми пропонує великий вибір піщано-гравійних фільтрів з пропускною спроможністю від 12 до 100 м3 / год.

             Дискові фільтри призначені для фільтрації води при краплинному поливі. Конструкція такого фільтра складається з фільтруючого елемента і корпуса. Фільтруючий елемент (картридж) являє собою набір щільно стислих дисків з радіальними канавками, через які фільтрується вода. Основна перевага дискового фільтру полягає в тому, що його легко промити проточною водою в міру засмічення, при цьому він практично не зношується. Це дає можливість очищати воду таким фільтром на протязі всього періоду роботи системи поливу без заміни картриджа (на відміну від сітчастих фільтрів). Дискові фільтри використовуються для очищення води від дрібних домішок, твердих частинок і бруду, забезпечують глибоку фільтрацію і надійний захист від забруднень. Застосовуються також при заборі води з свердловин. Дискові фільтри для краплинного поливу − відмінне поєднання доступної ціни, ефективності в роботі, низьку вартість обслуговування.

             Сітчасті фільтри забезпечують тонку очистку води. Призначені для швидкої і якісної фільтрації поливної води в системах краплинного зрошення. Фільтруючий елемент являє собою сітчастий картридж з невеликими осередками, через які не проходять бруд і дрібні піщинки, легко вилучається і миється проточною водою. Ступінь очищення води залежить від розмірів осередку сітки, а пропускна здатність − від площі сітки. Сітчасті фільтри для поливу − найпримітивніші, і ціна у них найнижча, але навіть вони можуть захистити Вашу систему від зайвих забруднень.

             Гідроциклони використовуються для очищення води від твердих частинок. Робота гідроциклонів заснована на принципі дії відцентрової сили.

 

             Якість очищення води не залежить від типу фільтра (сітчастий чи дисковий). Вона залежить від параметра mesh (меш). Це кількість отворів фільтруючого елемента на 1 дюйм. Для більшості крапельних стрічок цей параметр не повинен бути нижче, ніж 120 mesh (125 Мікрон, або 0,130 мм). Дискові фільтри в порівнянні з сітчастими більш надійні і мають більш тривалий термін експлуатації фільтруючого елемента (картриджа).

             Не "перевантажуйте" фільтростанцію витратами води, які перевищують її номінальну продуктивність. Це призводить до перевищення граничних швидкостей фільтрації, зниження ступеня очищення води і підвищенню ризику блокування системи. Фільтростанція повинна обслуговуватися постійним і навченим персоналом − не допускайте до роботи з нею випадкових людей.

 

             Ми пропонуємо великий асортимент фільтрів для поливу, якщо у Вас виникнуть будь-які питання з придбання фільтра для Вашої системи зрошення, наші фахівці готові надати Вам необхідну консультацію. Крім того, у нас Ви можете знайти всі необхідні комплектуючі для організації крапельного зрошення, як на відкритій місцевості, так і в теплицях.